فیلم سینمایی جولی و جولیا

سلام

پخش فیلم سینمایی دیشب از شبکه دو، بهانه ای شد برای اینکه بیشتر به خودم و آشپزی فکر کنم.
خودم و همسرم، خودم و زندگی ام.
خیلی دلنشین بود.

داستان از روی کتاب جولی پاول نوشته شده بود  و  فیلم واقعی بود. داستان آشپز شدن یک خانم جوان با الهام از یک آشپز کهنه کار و معروف به نام جولیا چایلد.
زندگی خانوادگی و روابط یک زوج که خانم خونه آشپزی رو خیلی دوست داشت ولی خودش رو موفق نمی دونست. شاید مثل من. و خاطرات آشپزیش رو تو وبلاگش می نوشت. 

نکته جالب که من بهش پی بردم این بود که هردو این خانم های هنرمند و علاقه مند همسرشون رو هم خیلی دوست داشتند. یک وقتی یک جایی خونده بودم که به آقایون توصیه کرده بود با کسی که با بی میلی غذا می خوره هیچ وقت ازدواج نکنید. شاید دلیلش همینه.
کسی که به غذا و آشپزی علاقه نداره انگار نمی تونه همسر ش رو هم خیلی دوست داشته باشه.
البته دلیل هم برای حرفم زیاد دارم ولی نمونه های فراوونی دور و برم دارم که خانم های کدبانو با دستپخت های خوب غالبا همسرهاشون رو هم خیلی دوست دارند. می گید نه دور و برتون رو دقیق تر نگاه کنید. 

خلاصه اینکه دیدن این فیلم رو به شما هم توصیه می کنم.

/ 2 نظر / 43 بازدید
مطبخ رویا

سلام نازنینم ......من هم موافقم ...وبلاگتون بسیار متنوع وعالیه ...

نازنین

سلام. من نسخه انگلیسی این فیلم رو دارم. واقعا لذت بخشه. بعدش هم من یکی که تو رو بسیار موفق می دونم. خیلی جا ها هم از تو الگو می گیرم. تو کمیتی موفقی تو اونجا هایی که اصل زندگیه. راستی یه چیز بامزه. امروز تو یه کتاب فروشی یه کتاب آشپزی به زبان انگلیسی که قدیمی بود پیدا کردم. خیلی جالب بود.